Piatok 19. 4. 2024

O škole

Základná škola s MŠ sa nachádza v peknom horskom prostredí asi 8 km od mesta  Prievidza.  Základná škola s materskou školou v Cigli je neplnoorganizovanou školou s právnou subjektivitou. Zriaďovateľom je Obec Cigeľ, ktorá zriadila školu ako svoju rozpočtovú organizáciu v roku 2004. Škola poskytuje žiakom základné vzdelanie na I. stupni ZŠ. Pre žiakov je zabezpečený plynulý prechod od predprimárneho vzdelávania až po končiace primárne vzdelávanie ISCED 1.

Vzdelávanie sa uskutočňuje v priestoroch materskej a základnej školy, ktoré sú v jednej budove. Školu navštevujú deti, ktoré splnili podmienky na začatie plnenia povinnej školskej dochádzky a deti zaradené na predprimárne vzdelávanie v MŠ. Škola sa nachádza v peknom horskom prostredí . Vedľa školy sa nachádza viacúčelové ihrisko ,ktoré slúži na športové aktivity v rámci hodín telesnej výchovy, ŠKD ale aj ale aj v rámci mimoškolských aktivít po vyučovaní. Vedľa viacúčelového ihriska sa nachádza detské ihrisko , ktoré využívajú deti aj MŠ aj ZŠ. Okolie tvoria stromy, kríky ,trávnatá plocha a okolité bytovky a rodinné domy.

Budova školy prešla v roku 2008 celkovou rekonštrukciou (zateplenie budovy, výmena starých okien za plastové). V roku 2009 boli zrekonštruované sociálne zariadenia a telocvičňa. V roku 2010 rekonštrukcia výdajne jedál. V roku 2012 boli vymaľované vnútorné priestory školy(chodby, schodište). V roku 2013 rozšírené priestory MŠ, následne vymaľovanie priestorov MŠ, zakúpenie materiálno – technického vybavenia, získanie interaktívnej tabule aj do MŠ v rámci zapojenia sa do projektu . V r. 2016 malé technické úpravy priestoru v MŠ, v roku 2017 odvodnenie základov budovy.V roku 2018 rekonštrukcia šatní, v r.2019 vymaľovanie tried v ZŠ a výmena podlahových krytín, rekonštrukcia kotolne, v roku 2021 rozšírenie priestorov materskej školy na dve oddelenia.

Priestory ZŠ sa nachádzajú na 2.poschodí, na 1.poschodí sídli MŠ. ZŠ má tri kmeňové triedy, zborovňu a riaditeľňu. Triedy sú dostatočne veľké, svetlé, vybavené prevažne novým nábytkom a novými podlahovými krytinami. V jednej triede sa nachádza interaktívna tabuľa, 10 počítačov. Vo všetkých triedach sú vymenené biele tabule, dataprojektory.  Žiaci majú možnosť pracovať každý samostatne na počítačoch a notebookoch.Činnosť ŠKD sa uskutočňuje v popoludňajších hodinách do 15 30 hod.

Na vyučovanie telesnej výchovy máme k dispozícii zrekonštruovanú telocvičňu, viacúčelové športové ihrisko a novovybudované detské ihrisko s pieskoviskami, preliezačkami, ktoré využívajú deti aj ZŠ aj MŠ. Na zníženom prízemí sa nachádzajú šatne a školská jedáleň s výdajňou jedál ,ktoré sú privážané zo ZŠ Koš. Priestory jedálne a výdajne jedál prešli rekonštrukciou. Žiaci majú možnosť objednať si aj desiatu v školskej jedálni. V popoludňajších hodinách  žiaci navštevujú krúžky: krúžok šikovných rúk , krúžok jumpingu a  futbalovo - športový krúžok.

Pedagogickí zamestnanci

Základná škola: